"Deti sú hostia, ktorí sa pýtajú na cestu"

Referencie

Dúhová terapia hrou-Dúhovka®
Dúhová terapia hrou-Dúhovka®

Marina ma autizmu. Okrem iného, lebo jej hlavnou diagnózou je syndróm, ktorého výskyt nie je v ľudskej populácií celkom bežný.

Terapie sme vyskúšali už viaceré. Čo pomáha? To dodnes nevieme s istotou povedať. V našom prípade sú pokroky veľmi, veeeelmi nepatrné. Niekedy sme trochu nešťastní, že sa nikam neposúvame, ale na druhej strane prídu momenty kedy vidíme, že predsa len urobí niečo, čo predtým nevedela, že aj jej pohyb je trochu iný ako predtým.

Na Dúhové terapie ku Veve chodíme už približne 2roky. Začiatky boli ťažké. Je strašne náročne získať si pozornosť dieťaťa s mentálnym deficitom, to vedia najlepšie asi len maminy, ktoré majú také dieťatko doma 😊 Ale Veve sa to predsa len podarilo! Postupne s ňou začala pracovať a hrať sa spôsobom, že keď sa tak na Marinu pozerám, ten obrovský až "priepastný" rozdiel medzi ňou a jej rovesníkmi, sa po milimetroch začína zotierať a ja vidím spokojné dieťa, ktoré má záujem niečo objavovať, spolupracovať….samozrejme v rámci svojich možností 😉.

Práve vďaka Veve a Dúhovej terapií sa v našej Maríne prebudil taký ten vnútorný záujem o poznávanie. Určite nie je porovnateľný s tým, ktoré majú zdravé deti, ale ako som už spomenula, v rámci jej možností urobila veľký posun vpred a veríme, že týmto spôsobom sa bude posúvať až ku hraniciam svojich možností, a možno aj ďalej.. 😉

Gabika

S dcérkou Soničkou navštevujeme Dúhovku s Veronikou tretí cyklus. Soničke sa veľmi zlepšilo sústredenie, pozornosť, očný kontakt a hlavne zdieľanie pri aktivite, hre. Veľmi rýchlo si osvojila prácu za stolíkom, upratovať po sebe hračky, čí aktivity a tiež sa jej zlepšila jemná motorika. Páči sa mi, že Veronika je veľmi kreatívna a teda aktivity sú fakt "na mieru" pre dcérku. Používa znakovanie pri aktivitách a zároveň podporuje aj reč, nakoľko dcérka ešte nerozpráva. Som veľmi rada, že sme sa dostali k Veronike a našli Dúhovku. Vážim si, že je volmi trpezlivá k dcérke a hlavne, že jej aj ukazuje pravidlá a hranice. Určite odporúčam Dúhovku a páči sa mi, že pracuje s deťmi na dlhodobej báze až do veku 12 rokov, čo určíte využijeme.

Mamina Monika

S Dúhovkou sme začínali odvtedy,ako synovi potvrdili PAS. Lektorka Katka je veľmi skúsená a milá osôbka, ktorá nám pomohla Lucaska vždy rozveseliť, zlepšiť medzery v oblasti motoriky a v sústredenosti, ktoré mu robili troška problémy :) Svoje rozhodnutie sme nikdy neoľutovali a určite odporúčame všetkými desiatimi!

Ivka 

Na Dúhovku sme začali chodiť asi pred rokom s našim synom, ktorý bol úzkostný a odmietavý voči novým podnetom a mal veľmi slabú vnútornú motiváciu. Lektorke Veve sa však darí skvelo využívať jeho záujem o obľúbené témy, pomocou nich ho posúvať po kúskoch ďalej a rozširovať mu tak obzory. Zároveň je veľmi trpezlivá, dôsledná a jemným spôsobom si uňho vydobyla rešpekt a pozornosť. Dnes náš syn chodí na Dúhovku s radosťou aj sám - zvedavý a omnoho ochotnejší vytrvať pri učení sa nových zručností. Pre mňa ako mamu bolo veľmi inšpiratívne sledovať doterajšie lekcie a niektoré dúhovkové princípy sa udomácnili aj u nás doma.

Daniela

Dúhovku navštevujeme po dohode s pani učiteľkou 2x týždenne od októbra 2022. Nakoľko nám synčeka už druhý rok nezobrali do škôlky, veľmi sme uvítali môžnosť, že s ním bude pracovať niekto tak, ako potrebuje. Blízkosť, dostupné parkovisko a pekné priestory boli bonusom. Taktiež sme uvítali občasné nahradzovanie hodín inými lektormi. Sami sme boli prekvapení, ako synček pekne pracuje aj pod vedením niekoho iného. Pani učiteľka Veve je úžasná milá osôbka, ústretová a v neposlednom rade veľká odborníčka. Vždy pekfektne pripravená na jednotlivé terapie, ochotná po večeroch vyrábať a pripravovať nové učebné pomôcky. Synček sa pod jej vedením veľmi posúva vpred a robí veľké pokroky, za čo sme jej nesmierne vďační.  

Ivka