
"Deti sú hostia, ktorí sa pýtajú na cestu"
Referencie našich klientov
Jarko navštevuje Dúhovku už tretí rok, od jeho 2,5 roku veku, kedy sme ešte len pátrali po jeho špeciálnych potrebách, vzhľadom nato, že nastal úplný regres v jeho mentálnych schopnostiach. Nastali dní ticha, nezvukoval, ukladal si autíčka do radu, prestal reagovať na meno, očný kontakt žiadny.
Včasná intervencia v Dúhovke nám maximálne pomohla, ako začať pracovať s dieťaťom so špeciálnymi potrebami, V 3,5 roku veku Jarka, po XY vyšetrení, mu bola potvrdená diagnóza PAS, detský autizmus. Vzhľadom nato, že my už sme s ním pracovali v Dúhovke, ako na terapiách, tak aj doma. Veľké ďakujem, že sme vôbec mohli byť prítomní, my rodičia na terapiach, aby sme vedeli, ako s Jarkom pracovať v domácom prostredí.
V Dúhovke sme maximálne spokojní, hlavne Jarko. On to neberie ani ako terapiu, ale odmenu , že tam môže byť a učiť sa nové veci. Lektorky sa nám časom prestriedali, poslednou-súčasnou je Ester, ktorá mu presne "šije" terapie na mieru formou hier, podľa jeho potrieb. Prešli sme si od aktivít jemnej motoriky, hrubej motoriky, cez pohybové aktivity, bilaterálna integrácia, ale hlavne trénovanie kognitívnych zručností, rozvoj komunikácie, prepájanie P a L hemisféry, tréning oko-ruka, žiadanie si očného kontaktu pomocou odmeny/posilňovača. tréning na sluchovú pozornosť, pamäťový tréning, učenie predškolských zručnosti, trojprstový úchop pera, vizualizácia - spájanie si obrázku a písmen, vytesnenie nežiadúceho správania a množstvo iných Montessori terapii.
Za mňa/nás rodičov, nám Dúhovka otvorila oči, že aj dieťa ZŤP, či už s diagnózou, alebo len so špeciálnymi potrebami sa dá správne nasmerovať na učenie a vzdelávanie. Progres po troch rokoch vzdelávania v Dúhovke je neskutočný. Od neverbálneho dieťaťa s minimálnym porozumením sme sa prepracoval k tvoreniu päť slovných viet a porozumenie sa zlepšilo o 50%, samozrejme je to aj vekom a mentálnym dozrievaním. Ale všetko so všetkým súvisí.
Z diagnózy PAS určite "nevyrastie", ako to mnohí rodičia zdravých detí zľahčujú, ale vždy sa dá posúvať dopredu. Sme radi, že sme nič nezanedbali a v Dúhovke nás podporili a usmernili.
Dúhovka je naša srdcovka .
mama Lucia
Som veľmi rada, že sme natrafili na Dúhovku. Syn navštevoval viaceré centrá a terapie ale nikde sme nezažili takú rýchlu adaptáciu a radosť, ktorú zažíva keď ide na terapiu s Katkou. Terapeutka s ním krásne nadviazala vzťah, vie sním pracovať napriek jeho poruche pozornosti a reči, získala si ho vzťahom a rozvíja ho podľa potrieb a našich konzultácií.
Syn sa tam nie len učí ale často v tom terapeutickom vzťahu aj zrelaxuje, najradšej by chodil do Dúhovky aj každý deň. Páči sa mi ako naslúchajú našim potrebám, špecifikám nášho syna a snažia sa vyhovieť a urobiť všetko preto aby terapia bola úspešná a my ako klienti spokojní.
Ďakujeme ešte raz.
mama Daniela
Dúhovke a najmä našej milej Mary veľmi pekne ďakujeme za to, že nám dieťatko s oneskoreným vývojom reči nasmerovala k rozprávaniu a k väčšiemu pokoju a sústredenosti. Z dieťaťa s ktorým som nevedela ísť ani kúpiť rožok, aby nebola scéna sa stal malý parťáčik, ktorý je zvedavý a rád sa hrá. Z neposednosti sa stal pokoj a začala prevládať prirodzená zvedavosť a chuť sa vzdelávať. ďakujeme veľmi Dúhovke za krídla, ktoré dala nášmu synovi. Už sa môže učiť lietať.
mama Simona
Na Dúhovku sa náš syn vždy veľmi tešil. Mal rád všetky pani lektorky pretože všetky sú veľmi milé, vrúcne, chápajúce, trpezlivé a vždy usmiate. Nemal problém ak sa náhodou aj vymenili. Len mu to zlepšovalo jeho flexibilitu. Vždy ho cvičenia a hry bavili. Jednoznačne sa rozvíjal v koordinácii a v reči z čoho sme s veľmi tešili. Ďakujeme za všetko! Dúhovka je skvelá a priateľská.
mama Ľudmila
Marina ma autizmu. Okrem iného, lebo jej hlavnou diagnózou je syndróm, ktorého výskyt nie je v ľudskej populácií celkom bežný.
Terapie sme vyskúšali už viaceré. Čo pomáha? To dodnes nevieme s istotou povedať. V našom prípade sú pokroky veľmi, veeeelmi nepatrné. Niekedy sme trochu nešťastní, že sa nikam neposúvame, ale na druhej strane prídu momenty kedy vidíme, že predsa len urobí niečo, čo predtým nevedela, že aj jej pohyb je trochu iný ako predtým.
Na Dúhové terapie ku Veve chodíme už približne 2roky. Začiatky boli ťažké. Je strašne náročne získať si pozornosť dieťaťa s mentálnym deficitom, to vedia najlepšie asi len maminy, ktoré majú také dieťatko doma 😊 Ale Veve sa to predsa len podarilo! Postupne s ňou začala pracovať a hrať sa spôsobom, že keď sa tak na Marinu pozerám, ten obrovský až "priepastný" rozdiel medzi ňou a jej rovesníkmi, sa po milimetroch začína zotierať a ja vidím spokojné dieťa, ktoré má záujem niečo objavovať, spolupracovať….samozrejme v rámci svojich možností 😉.
Práve vďaka Veve a Dúhovej terapií sa v našej Maríne prebudil taký ten vnútorný záujem o poznávanie. Určite nie je porovnateľný s tým, ktoré majú zdravé deti, ale ako som už spomenula, v rámci jej možností urobila veľký posun vpred a veríme, že týmto spôsobom sa bude posúvať až ku hraniciam svojich možností, a možno aj ďalej.. 😉
mama Gabika
S dcérkou Soničkou navštevujeme Dúhovku s Veronikou tretí cyklus. Soničke sa veľmi zlepšilo sústredenie, pozornosť, očný kontakt a hlavne zdieľanie pri aktivite, hre. Veľmi rýchlo si osvojila prácu za stolíkom, upratovať po sebe hračky, čí aktivity a tiež sa jej zlepšila jemná motorika. Páči sa mi, že Veronika je veľmi kreatívna a teda aktivity sú fakt "na mieru" pre dcérku. Používa znakovanie pri aktivitách a zároveň podporuje aj reč, nakoľko dcérka ešte nerozpráva. Som veľmi rada, že sme sa dostali k Veronike a našli Dúhovku. Vážim si, že je volmi trpezlivá k dcérke a hlavne, že jej aj ukazuje pravidlá a hranice. Určite odporúčam Dúhovku a páči sa mi, že pracuje s deťmi na dlhodobej báze až do veku 12 rokov, čo určíte využijeme.
mama Monika
S Dúhovkou sme začínali odvtedy, ako synovi potvrdili PAS. Lektorka Katka je veľmi skúsená a milá osôbka, ktorá nám pomohla Lucaska vždy rozveseliť, zlepšiť medzery v oblasti motoriky a v sústredenosti, ktoré mu robili troška problémy :) Svoje rozhodnutie sme nikdy neoľutovali a určite odporúčame všetkými desiatimi!
mama Ivka
Na Dúhovku sme začali chodiť asi pred rokom s našim synom, ktorý bol úzkostný a odmietavý voči novým podnetom a mal veľmi slabú vnútornú motiváciu. Lektorke Veve sa však darí skvelo využívať jeho záujem o obľúbené témy, pomocou nich ho posúvať po kúskoch ďalej a rozširovať mu tak obzory. Zároveň je veľmi trpezlivá, dôsledná a jemným spôsobom si uňho vydobyla rešpekt a pozornosť. Dnes náš syn chodí na Dúhovku s radosťou aj sám - zvedavý a omnoho ochotnejší vytrvať pri učení sa nových zručností. Pre mňa ako mamu bolo veľmi inšpiratívne sledovať doterajšie lekcie a niektoré dúhovkové princípy sa udomácnili aj u nás doma.
mama Daniela
Dúhovku navštevujeme po dohode s pani učiteľkou 2x týždenne od októbra 2022. Nakoľko nám synčeka už druhý rok nezobrali do škôlky, veľmi sme uvítali môžnosť, že s ním bude pracovať niekto tak, ako potrebuje. Blízkosť, dostupné parkovisko a pekné priestory boli bonusom. Taktiež sme uvítali občasné nahradzovanie hodín inými lektormi. Sami sme boli prekvapení, ako synček pekne pracuje aj pod vedením niekoho iného. Pani učiteľka Veve je úžasná milá osôbka, ústretová a v neposlednom rade veľká odborníčka. Vždy pekfektne pripravená na jednotlivé terapie, ochotná po večeroch vyrábať a pripravovať nové učebné pomôcky. Synček sa pod jej vedením veľmi posúva vpred a robí veľké pokroky, za čo sme jej nesmierne vďační.
mama Ivka
