Veve

Ahojte!

Som vyštudovaný liečebný pedagóg a od roku 2015 pracujem s deťmi so špeciálnymi potrebami. Napriek tomu som od svojich 18.rokov najskôr pracovala s pohybovo talentovanými deťmi, ako asistent trénera v moderných tancoch v medzinárodnej organizácií IDO. Neskôr už ako samotný tréner detí a dospelých od 4rokov-25rokov. Tu som zistila, že ma to k deťom veľmi láka. Tvrdím, že vo svojom živote som mala šťastie, pretože práve tanec ma nasmeroval tým správnym smerom-za poslaním pracovať s deťmi a paradoxne aj s inak obdarenými deťmi.

Počas svojho štúdia liečebnej pedagogiky na vysokej škole som mala možnosť praxovať v rôznych zariadeniach a získavať tak prehľad a prvé skúsenosti s týmito deťmi. Po škole som sa dostala na miesto lektora Play Wisely® v Bratislave, kde som donedávna pôsobila. Tento unikátny rozvojový program pre najmenšie deti od 4.mesiacov-5rokov ma nesmierne nadchol a dodnes som lektorom, či už pre intaktné deti, alebo tie s nerovnomenným vývinom. Aktuálne pôsobím nielen ako lektor, ale aj ako školiteľ a supervízor pre centrum v Play Wisely® v Pezinku.

Človek v našom obore sa musí vzdelávať celý život, a tak som sa prihlásila na dvojročný intenzívny diplomový kurz v Prahe v spoločnosti Montessori ČR pre vek 3-6rokov, aby som si rozšírila kompetencie. Absolvovala som nezabudnuteľné semináre s priekopníčkou montessori terapie Lore Anderlik.

A tu sa začala cesta pre vytvorenie samotnej Dúhovky©. Spolu s kolegynkou, spoluautorkou Mgr. Monikou Ľuptákovou, ktorá je psychologička sme premýšľali nad tým, ako ešte inak by sme dokázali deťom so špeciálnymi potrebami pomôcť, saturovať ich a zároveň sa ešte viac odborne posunúť. Vždy som rada niečo tvorila a chcela som byť nápomocná a spolupodieľať sa na vytvorení niečoho užitočného pre tento svet. Chuť bola, a je obrovská, a tak sme v rokoch 2016-2017 experimentovali, až vznikla Dúhová terapia hrou-Dúhovka©. Dnes má Dúhovka© svoj presne vymedzený koncept, štruktúru, ciele a vychádza práve z montessori terapie.

Pred pár rokmi som absolvovala vzdelávanie EBI, ktoré využíva prvky ABA terapie pod vedením a supervíziou centra Andreas. Ukončením štúdia na vysokej škole som získala štátnicu z Terapie hrou a Muzikoterapie. Mám za sebou kurz Rešpektovať a byť rešpektovaný. Aktuálne som skončila výcvik Sindelar diagnostiky a som v záverečnej fáze výcviku Sindelar trénerov. Tiež spolupracujem s bilingválnou Montessori školou "Naša škola poznania" a s centrom Play Wisely® Šaľa, s ktorým sme nadviazali spoluprácu v rámci Dúhovky©. Aktuálne v Dúhovke© pôsobím ako lektor na pobočkách v Bratislave aj Bernolákove, snažím sa o celkový rozvoj nášho projektu aj naďalej, zároveň byť koordinátorom a tiež supervízorom pre celý náš tím.